Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/recruiter/re-cruiter.eu-ai4k/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1321

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/klient.dhosting.pl/recruiter/re-cruiter.eu-ai4k/public_html/wp-content/plugins/booked/booked.php on line 372
5 korzyści outsourcingu pracowników – Re-Cruiter | Agencja Pracy

5 korzyści outsourcingu pracowników

Z roku na rok, firmy ponoszą coraz wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej i poświęcają więcej czasu na przeprowadzanie podstawowych procesów, które nie przekładają się na wzrost efektywności. Kolejnym wyzwaniem, przed jakimi stoją firmy, są ponoszone wysokie koszty związane z utrzymaniem pracowników w firmie. Również kwestia związana z prowadzeniem dodatkowych procesów rekrutacyjnych może spowodować, że przedsiębiorstwo nie będzie mogło pozwolić sobie na zatrudnienie specjalistów. Redukcja kosztów i utrzymanie wysoko wykwalifikowanej kadry stanowią jedne z najważniejszych wyzwań, z jakimi firmy muszą się mierzyć. Outsourcing pracowniczy stanowi alternatywny sposób zatrudniania i realizacji zadań, który ma na celu zaspokojenia rosnącej potrzeby przedsiębiorstw w zakresie czerpania większych korzyści ekonomicznych i operacyjnych.

1.    Redukcja kosztów

Istotną kwestią, będącą zaletą outsourcingu jest możliwość redukcji kosztów prowadzenia firmy. Na mocy umowy zawieranej między zleceniodawcą a agencją, większość kosztów ponosi firma, która outsourcuje pracowników. Wszelkie wydatki związane z wynagrodzeniami, zwolnieniami lekarskimi, urlopami pracowniczymi, systemem motywacyjnymi dla personelu, organizowaniem szkoleń, odpraw, wypowiedzeń, podatków, ubezpieczeń zdrowotnych i socjalnych zostają po stronie firmy, która „wypożycza” pracowników. Wynika to nie tylko z faktu, że firma korzysta z usług pracowników zatrudnionych de facto przez inną firmę, czyli specjalną firmę outsourcującą, zatem w konsekwencji nie ponosi większości kosztów związanych z zatrudnieniem własnego pracownika. Opłacenie usługi wymaga jedynie rozliczenia faktury wystawionej przez zleceniobiorcę. Jest to prostsza i szybsza metoda w porównaniu do rozliczania umów z własnymi pracownikami. Całość sprawia, że przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić znaczne środki, które mogą zostać przeznaczone na rozwój firmy.

2.    Optymalizacja działań w przedsiębiorstwie

Wynajem pracowników pozwala też ulepszyć organizację pracy. Przedsiębiorstwo, które korzysta z leasingu, nie zajmuje się sprawami administracyjnymi w tym zakresie. Prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej jest obowiązkiem agencji. Do niewątpliwych zalet outsourcowania pracowników należy zlecanie zadań na podmioty zewnętrzne, które powoduje odciążenie wewnętrznych struktur organizacji od zadań nieistotnych z punktu widzenia podstawowej działalności. Także, przekazanie części obowiązków prowadzenia działalności gospodarczej zewnętrznemu podmiotowi, pozwala na oszczędność czasu i elastyczność doboru pracowników, w zależności od aktualnych potrzeb.

3.    Brak konieczności przeprowadzania procesów rekrutacyjnych

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, przeprowadzenie rekrutacji wiąże się z długim okresem oraz poniesieniem znacznych kosztów. Wiele firm wydaje dużo pieniędzy na headhunterów i tablice ogłoszeń lub marnuje fundusze poprzez częstą wymianę kadry pracowniczej. Jednakże w przypadku wybrania agencji outsourcującej, to pośrednicy z branży HR zajmują się profesjonalnym doborem kandydatów i wstępnym wprowadzaniem ich w obowiązki. Aby odnieść sukces w perspektywie długoterminowej, wiele branż musi na nowo adaptować się do zmieniających się warunków otoczenia. W związku z obecnie występującą pandemią, wiele branż musiało wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia pracowników w prowadzeniu firmy, chociażby zmieniając zasady pracy w biurach, dotyczące higieny pracy. Dlatego też firmy sprzątające muszą zatrudniać przeszkolony personel, aby w krótkim czasie przystosować się do sytuacji. Zatem skorzystanie z usług zewnętrznej rekrutacji stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które przechodzą zmiany
w działaniu i szukają efektywnych rozwiązań.

4.    Dopasowanie pracowników do potrzeb firmy

Dzięki szerokiej bazie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, firmy outsourcingowe mogą przekierowywać personel na odpowiednie stanowiska. Ich obowiązkiem jest również zapewnienie, aby usługi zostały realizowane w sposób ciągły, z należytą starannością i efektywnością. Firma będzie czerpać korzyści z ich wiedzy rynkowej, umiejętności i szeregu innych doświadczeń branżowych, które oni gromadzili przez lata. Możliwość zatrudniania pracowników w sposób elastyczny daje także tę przewagę, że firma może dostosowywać liczbę i umiejętności pracowników do aktualnych potrzeb projektowych. Firma outsourcingowa ma zasoby, aby od razu rozpocząć dany projekt. Wewnętrzna obsługa tego samego projektu może wymagać tygodni lub miesięcy, aby zatrudnić odpowiednich ludzi, przeszkolić ich i zapewnić im potrzebne wsparcie. W przypadku, jeśli projekt wymaga dużych inwestycji kapitałowych, proces rozpoczęcia może być jeszcze trudniejszy.

5.    Skupienie się na podstawowych celach firmy

Dzięki zapewnieniu sobie odpowiedniej liczby osób do pracy, przedsiębiorcy mogą skupić się na tym, co dla nich najważniejsze, czyli na prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu, a także realizacji głównych celów i działań operacyjnych. Dzięki temu nie muszą już borykać się z trudnościami związanymi z zarządzaniem firmą, a wspomaganiem pracowników w ich zadaniach. Aby firma mogła się rozwijać, jej zespół zarządzający musi być w 100% skoncentrowany na rozwoju firmy. Doskonalenie podstawowych działań firmy takich jak badania i rozwój, zaangażowanie klientów, wytwarzania produktów lub świadczenia usług itp. mają pozytywny wpływ na rozwój biznesu.

Outsourcing pracowniczy szansą na rozwój

W dzisiejszych czasach należy podążać na najlepszymi wzorami i szukać odpowiedzi na powstające problemy w prowadzeniu działalności gospodarczej. Outsourscowanie pracowników to krok w odpowiednim kierunku do elastycznego zarządzania własną firmą, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wielu korzyści takich jak zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku oraz rozwinięcie przedsiębiorstwa.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące leasingu pracowniczego, zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci pomogą sprostać oczekiwanym potrzebom.