fbpx

Продовження перебування іноземців у Польщі на період епідемії

В зв’язку з оголошенням стану епідемії від дня 1 квітня 2020 р. увійшов в життя закон, який запроваджує спеціальні рішення щодо іноземців перебуваючих в Польщі. Положення дозволяють легально перебувати в країні особам, які продовжують попередню мету перебування або не можуть виїхати з Польщі в зв’язку з поширенням вірусу SARS-CoV-2.

Рахуючи від моменту скасування одного зі станів, що був оголошений останнім (стану епідемічної загрози або стану епідемії) продовженню на 30 днів підлягає:

  • легальне перебування іноземців на підставі державних віз, а також дозволів на тимчасове проживання (карт побиту), які закінчилися в період стану епідемічної загрози або стану епідемії
  • термін складання заяв про легалізацію перебування іноземця
  • дійсність вже виданих дозволів на роботу, дозволів на сезонну роботу також заяв про доручення виконання роботи іноземцеві (так звані запрошення).

Крім того продовжено терміни:

  • для виїзду іноземців з території Польщі
  • для добровільного повернення, визначеного в рішенні про зобов’язання іноземця до повернення.

Продовження легального перебування громадян третіх держав

Продовження легального перебування іноземця, перебуваючого в Польщі на підставі державної візи, дозволу на тимчасове проживання (карти побиту) відбувається у випадку, якщо останній день легального перебування припадає на час стану епідемічної загрози або стану епідемії. Це період від 14 березня 2020 р., коли було оголошено стан епідемічної загрози. В такому випадку період легального перебування в Польщі піддаватиметься продовженню рахуючи від моменту скасування того стану, який був оголошений останнім на 30 днів.
Продовження легального перебування не передбачає уміщення в документі подорожі іноземця нової візової наклейки або видання нової карти побиту. Іноземець не зможе на підставі продовженого перебування подорожувати по території інших держав простору Шенген. Матиме однак можливість реалізації попередньої мети перебування в Польщі, наприклад, виконання роботи. Подовженими будуть дозволи на роботу і на сезонну роботу, а також дозволений період роботи на підставі заяви про доручення виконання роботи іноземцеві (так званого запрошення). Іноземець зможе також виїхати з території Польщі без ризику нелегального перебування

Продовження термінів складання заяв

Закон передбачає продовження термінів складання заяв про надання дозволів на перебування, продовження віз, а також продовження перебування у рамках безвізового руху, якщо той термін випадає в період стану епідемічної загрози або стану епідемії. Як і раніше, заяви буде можна подати до воєводських установ рахуючи від моменту скасування того стану, який був оголошений останнім, протягом 30 днів. Перебування іноземця в Польщі в цьому періоді вважатиметься легальним за умови, що він під час продовженого терміну подасть заяву про легалізацію перебування..

Вищевказане стосується іноземців, які хотіли б податися на:

  • надання дозволу на тимчасове та постійне проживання (карти побиту), або довгострокового резидента ЄС
  • продовження державної візи (символ D) або візи Шенген (символ C)
  • продовження періоду перебування у рамках безвізового руху – стосується тільки громадян Бразилії, Аргентини, Чілі, Гондурасу, Коста-Ріки, Нікарагуа, Сінгапуру і Уругваю, таку можливість передбачують угоди про ліквідацію візового обов’язку з цими країнами.

Продовження термінів виїзду з території Польщі

Закон передбачає продовження термінів виїзду у зв’язку з отриманням кінцевого рішення про відмову надання дозволу на тимчасове проживання, якщо вони припадають на період стану епідемічної загрози або стану епідемії. Вони продовжуються на 30 днів, рахуючи від моменту скасування того стану, який був оголошений останнім.

Продовження термінів добровільного повернення визначених в рішеннях про зобов’язання іноземця до повернення

Передбачено продовження термінів добровільного повернення, визначених в рішенні про зобов’язання іноземця до повернення, якщо кінець терміну припадає на період стану епідемічної загрози або стану епідемії. Як у випадку інших рішень, зазначених в законі, термін продовжується на 30 днів, рахуючи від моменту скасування того стану, який був оголошений останнім.

Przeczytaj wpis w języku polskim