fbpx

Czy warto szukać zatrudnienia w Agencji Pracy?

Jeszcze kilka lat temu, osoby bezrobotne, zatrudnienia mogły jedynie szukać na tablicach ogłoszeń w urzędzie pracy bądź były skazane na samodzielne poszukiwanie zatrudnienia. W dzisiejszych czasach, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ na rynku prężnie funkcjonują agencję pracy. Działalności, które są ukierunkowane na pomoc bezrobotnym jak i poszukiwaniem wykwalifikowanych Pracowników, Pracodawcom. Korzystanie z usług agencji pracy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ z usług takich podmiotów korzysta coraz większa liczba podmiotów. Dlatego, też nad takim rozwiązaniem powinni zastanowić się wszyscy zainteresowani znalezieniem pracy.

Profesjonalna i bezpłatna pomoc

Osoby poszukujące zatrudnienia, powinni skierować się do Agencji pracy, ponieważ mogą liczyć na profesjonalną i bezpłatną pomoc. Bezrobotni, mogą skorzystać z zasobów Agencji jak i przygotować się w rzetelny sposób na spotkanie rekrutacyjne z Pracodawcą. Z porad mogą skorzystać, zarówno osoby poszukujące zatrudnienia jak i osoby, które chcą wyjechać za pracą za granicę.

Baza ogłoszeń

Firmy cenią sobie współpracę z agencjami pracy, ponieważ nie muszą samoistnie prowadzić rekrutacji. Co w dużej mierze, pozwala Pracodawcy zaoszczędzić czas na długi proces rekrutacyjny. Agencję współpracują z wieloma firmami, co w praktyce każdego dnia pojawiają się u nich liczne i nowe oferty pracy.

Duże bazy ogłoszeń to z pewnością jeden z największych atutów agencji pracy. Różnorodność ofert, pozwalająca dobrać idealnego kandydata do stanowiska. Należy, również zaznaczyć, iż większość agencji nie specjalizuję się w jednej branży, lecz jest ukierunkowana na współpracę z firmami działającymi w różnych branżach. Co pozwala na pomoc osobom bezrobotnym.

Agencja pośrednictwa pracy – rodzaje

Na rynku funkcjonuje wiele agencji, warto jednak więc wiedzieć, czym się zajmują, aby przekonać się, z kim powinniśmy współpracować, zależnie od potrzeb. Agencja pośrednictwa pracy – zajmuje się rekrutacją pracowników do firm znajdujących się zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

Agencja headhunterska – agencja szukająca pracowników, najczęściej specjalistów w swojej dziedzinie, na dobrze płatne stanowiska.

Agencja doradztwa zawodowego – nie pomaga w poszukiwaniu pracy, jednak wskazuje możliwości rozwoju zawodowego.

Agencja pracy tymczasowej – proponują pracownikom zatrudnienie tymczasowe.

Jak sprawdzić, czy agencja pośrednictwa pracy jest godna zaufania?

Współpraca z agencją pośrednictwa pracy wydaje się więc dobrym rozwiązaniem dla osoby poszukującej pracy – niezależnie czy w Polsce, czy za granicami kraju. Jednak pamiętajmy, że warto dokładnie sprawdzić jej wiarygodność. Jak można to zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy znajduje się ona w Rejestrze agencji zatrudnienia (KRAZ). Jeżeli okaże się, że agencji, nie ma na liście, właściwie z miejsca powinniśmy odrzucić myśl o korzystaniu z jej usług.

Warto przeczytać wszystkie dostępne opinie na temat agencji. Oczywiście nie ma pewności, że będą one prawdziwe, jednak dzięki nim możemy nakreślić pewien obraz. Również, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jak skonstruowane jest ogłoszenie o pracę.