fbpx

Як іноземцю зробити PESEL

Кожен іноземець, який мешкає в Польщі, має право отримати PESEL. PESEL – це універсальна електронна система реєстрації населення – щось на кшталт українського ідентифікаційного коду.

Іноземці, які проживають у Польщі без прописки, також можуть подати заяву на отримання PESEL. У випадку ж прописки у Польщі на термін довший ніж 30 днів – PESEL нададуть автоматично.

Які документи потрібно підготувати, якщо немає можливості зробити прописку?

 • Документ, що підтверджує особу іноземця (наприклад, перша сторінка паспорта, перша сторінка трудового договору),
 • Заповнити заяву, яку можна знайти на веб-сайті відомства, або, у разі виникнення труднощів із заповненням документів, звернутися за допомогою до місцевої установи.

Потім заяву слід подати до відповідної муніципальної установи.

Для того, щоб спростити процес заповнення заяви, просимо ознайомитись з прикладом заповненого шаблону та форми до її подачі.

Завантажити бланк

Номер PESEL також можна отримати через Електронну платформу служб державного управління, так званий ePUAP – загальнодержавну телеінформаційну платформу, що використовується для зв’язку між громадянами та державними адміністраціями. У разі використання послуги для отримання номера PESEL необхідна реєстрація аккаунту на ePUAP. Процедура створення облікового запису дуже легка і складається з кількох простих кроків. При реєстрації необхідно подати:

 • ім’я;
 • прізвище;
 • електронна пошта;  
 • логін для входу в систему,

Далі потрібно обрати форму аутентифікації:

 • традиційна, тобто за домогою пароля,
 • вхід за допомогою сертифіката – додати веб-сайт www.epuap.gov.pl до надійних веб-сайтів.

Завдяки створенню Електронної платформи служб державного управління, так званого ePUAP, ми зможемо врегулювати різні питання, завдяки вкладці “Алфавітний перелік справ”.


Часто іноземець запитує, чи є платною послуга з отримання номеру PESEL і скільки за неї потрібно заплатити?

Повідомляємо, що послуга з отримання номеру PESEL -безкоштовна!

Який час очікування на номер PESEL?

Якщо заява на номер PESEL не містить формальних недоліків, посадова особа негайно прийме заяву. У разі присвоєння номеру PESEL іноземець отримає повідомлення про присвоєння даного номеру.

Де потрібно забрати свій номер PESEL?

Номер PESEL можна отримати:

 • в установі міста, за місцем проживання,
 • в установі міста, де знаходиться ваш роботодавець – якщо прописка неможлива,
 • в районному офісі Середмістя у Варшаві, на вулиці Nowogrodzka 43

Юридичні підстави для отримання номеру PESEL

Юридичними підставами для отримання номеру PESEL є:

 • Постанова Міністра внутрішніх справ від 4 січня 2012 року про присвоєння або зміну номера PESEL (Зб.законів 2015, п. 1984), який визначає форму заяви на номер PESEL та порядок повідомлення про надання або зміну номера PESEL включаючи приклад повідомлення.
 • Закон від 24 вересня 2010 року про облік населення (Зб.законів 2018, п. 1382) визначає принципи та методи ведення обліку населення в Республіці Польща, сферу та принципи реєстрації даних, зібраних в Універсальній електронній системі реєстрації населення, реєстри проживання резидентів та іноземців, правила та порядок присвоєння номера в Універсальній електронній системі реєстрації населення, правила виконання зобов’язання прописки громадян Польщі та іноземців та правила обміну даними між Універсальною електронною системою реєстрації населення та реєстрами.